نام : آرالیای ژاپنی

نام علمی : FATSIA JAPONICA

خانواده: ARALIACEAE - عشقه

نور: مکان های پر نور را میپسندد ولی درمکان های نیم سایه و نیم آفتاب قابلیت رشد و نگهداری دارد.

آبیاری: تابستان هفته ای 2مرتبه . زمستان 1 بار در هفته. خاک در تابستان همیشه باید مرطوب باشد.غبارپاشی در تابستان هر روز و در زمستان دوبار در هفته .

خاک : خاک لیمونی(خاکی که ۴۰ درصد شن و ۴۰ درصد سیلت و ۲۰ درصد رس دارد) ویا مخلوطی از خاک باغچه و خاک برگ.

دما : قابلیت تحمل زیادی دارند و در درجه حرارت صفر تا ۲۱ درجه ی سانتی گراد به رشد خود ادامه میدهد.

هرس : ریشه دار نمودن قلمه های پاشنه دار در دمای ۱۸ درجه ی سانتی گراد در بهار .( قلمه ساده فقط از چوب یکساله تهیه شده و رایج ترین نوع قلمه است ،قلمه پاشنه دار در ته قلمه قطعه کوچکی از چوب دو ساله وجود دارد)با بذروپیوند نیز امکان پذیر است.

تغذیه: با کود محلول در آب و يا کود مايع مخصوص گیاهان زینتی هر 14 روز یکبار تغذیه شود.

product-details
product-details
product-details
product-details
product-details
product-details

درباره

گیاهی مقاوم به تغییرات درجه حرارت،متعلق به خانواده آرالیاسه، برگها شبیه پاپیتال و پنجه ای با هفت بریدگی عمیق،همیشه سبز،با رنگ سبز روشن و براق،سریع الرشد و ارزان . نگهداری آن ساده است،در بعضی کتب،آن را به نام ((فاتسیاژایونیکا)) میشناسند،برگها نسبت به ماده ی براق کننده ی شیمیایی حساس هستند،در اواسط تابستان گلهای سفید ریز به صورت خوشه ظاهر می گردد،احتیاج به نور بیشتری دارد.

مراقبت و نگهداری

رطوبت

گیاه بسیاررطوبت دوست است.خاک در تابستان همیشه مرطوب باشد.غبارپاشی در تابستان هر روز و در زمستان دوبار در هفته .گل ها در معرض قطرات آب قرار نگیرند.

گل دهی

اوایل تا اواخر پاییز.

تکثیر

ریشه دار نمودن قلمه های پاشنه دار در دمای ۱۸ درجه ی سانتی گراد در بهار .( قلمه ساده فقط از چوب یکساله تهیه شده و رایج ترین نوع قلمه است ،قلمه پاشنه دار در ته قلمه قطعه کوچکی از چوب دو ساله وجود دارد)با بذروپیوند نیز امکان پذیر است.

تعویض گلدان

با شروع فصل رشد گلدان را فقط با یک سایز بزرگتر تعویض کنید چون گیاه دوست دارد ریشه هایش نزدیک به هم باشد.اگر حین تعویض شاخه ای شکست به انتهای آن جهت ضدعفونی گرد گوگرد بزنید.

مدیریت سفارش