نام : دیفن باخیا ابلق

نام علمی : Dieffenbachia amoena

خانواده: ARACEAE - شیپوری

نور: نور غیر مستقیم برای رشد دیفن باخیا ابلق (Dumb Cane) لازم است. گونه های تیره رنگ Dumb Cane به حضور در محیط های سایه دار مقاوم هستند.

آبیاری: در تابستان هفته ای 2 مرتبه و در زمستان هفته ای یکبار آبیاری برای دیفن باخیا ابلق کافی است. در فاصله بین دو آبیاری باید اجازه داد که سطح خاک خشک شود.

خاک : مخلوطى از خاک جنگلى، خاک برگ و خاک معمولى باغچه یا به عبارتی مخلوطی از سه قسمت خاک جنگلی و یک قسمت خاک معمولی برای Dumb Cane مناسب است.

دما : Dumb Cane در دمای ما بین 18 تا 24 درجه سانتی گراد رشد می کند و دمای ایده آل برای رشد آن 22 درجه سانتی گراد است.

هرس : قلمه زدن (روش اصلی)-تکثیر دیفن باخیا ابلق با قلمه زنی در آب-تکثیر دیفن باخیا ابلق از طریق پاجوش

تغذیه: کود مورد نیاز Dumb Cane را می توان مطابق دستور روی بسته کودهای محلول مخصوص گیاهان زینتی، هر ماه یک بار مصرف کرد.

product-details
product-details
product-details
product-details
product-details
product-details

درباره

دیفن باخیا ابلق  با نام علمی Dieffenbachia amoena  گونه ای از گیاهان علفی چندساله با ساقه مستقیم، برگ های ساده و متناوب، دارای لکه های روشن از راستۀ قاشق واش سانان، تیرۀ گل شیپوریان و سردۀ دیفن باخیاست که زادگاهش کشور برزیل بوده و بومی نواحی استوایی قاره امریکاست. در زبان انگلیسی این گیاه  Dumb Cane  (عصای لالی) و  Mother-in-Law’s Tongue  (زبان مادر شوهر) ( که برای «سانسوریا» بیشتر رایج است)  نامیده می شود و هر دو نام به اثر مسمومیت رافیدها اشاره دارد که می تواند باعث ناتوانی موقت در تکلم شود. یاخته های این گیاه حاوی بلورهای اکسالات کلسیم یا رافید است و چنانچه برگ‌هایش خورده شوند باعث مسمومیت، ورم، دیسفاژی و گاه مرگ می شود. نام دیفن باخیا اولین بار در قرن هجدهم توسط مدیر باغ گیاه شناسی وین، به منظور احترام به سرباغبان خود، «جوزف دیفن باخ» بر این گیاه نهاده شده است.
 

مراقبت و نگهداری

رطوبت

غبارپاشی روزانه در تابستان برای Dumb Cane به شدت توصیه می شود.

گل دهی

گیاه Dumb Cane در هر زمان از سال در صورت شرایط مساعد ممکن است گل دهد به اندازه 5 اینچ (13 سانتی متر) spathe بلند به رنگ سبز

تکثیر

قلمه زدن (روش اصلی)-تکثیر دیفن باخیا ابلق با قلمه زنی در آب-تکثیر دیفن باخیا ابلق از طریق پاجوش

تعویض گلدان

بهتر است گلدان Dumb Cane هر سال در بهار با دو سایز بزرگتر جایگزین شود.

مدیریت سفارش