نام : سانسوریا پاکوتاه

نام علمی : Sansevieria Trifasciata hahnii

خانواده: سانسوریا

نور: نور کامل برای آن مناسب است . در برابر تابش مستقیم آفتاب مقاوم است ولی نه در روز های گرم.همچنین در محیط تاریک و کم نور نیز رشد آن به آهستگی صورت می گیرد .

آبیاری: اصولاً به این گیاه را نباید زیاد آبیاری کرد و به آب زیاد حساس است. در فصول گرم هفته ای یکبار و زمستان هر دو یا سه هفته یکبار آبیاری کافیست.

خاک : مخلوط 1 قسمت خاک آلی ، 1 قسمت پیت و 2 قسمت شن برای گیاه مناسب است .

دما : در زمستان تا 5 درجه سانتی گراد را تحمل می کند ولی اصولاً دمای ایده آل برای رشد سانسوریا پاکوتاه 18-27 درجه سانتی گراد است.

هرس : از روش تقسیم پاجوش یا قلمه برگ در تابستان قابل تکثیر است . برگ ها را به طول 8-12 سانتی متر قطعه قطعه کنید و قسمتی از آن را در بستر ازدیاد در دمای 21 درجه سانتی گراد قرار دهید تا ریشه دار شود .

تغذیه: با کودهای شیمیایی مخصوص گیاهان زینتی با نصف مقدار توصیه شده هر سه هفته یکبار تغذیه شود .

product-details
product-details
product-details
product-details
product-details
product-details

درباره

برخلاف تمامی ارقام گیاه سانسوریا برگ های این گیاه بسیار کوتاه و حداکثر قد آن به 20 سانتی متر می رسد. نگهداری از این گیاه بسیار آسان است و از نظر مقاومت یکی از بهترین گیاهان برای پرورش و نگهداری است.

مراقبت و نگهداری

رطوبت

نياز به غبار پاشي ندارد .

گل دهی

ندارد

تکثیر

از روش تقسیم پاجوش یا قلمه برگ در تابستان قابل تکثیر است . برگ ها را به طول 8-12 سانتی متر قطعه قطعه کنید و قسمتی از آن را در بستر ازدیاد در دمای 21 درجه سانتی گراد قرار دهید تا ریشه دار شود .

تعویض گلدان

هر 2 سال یکبار گلدان را با یک سایز بزرگتر تعویض کنید .

مدیریت سفارش